LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR V HIPOCENTRU PÁJASTANOVICE

13. – 17. 7. 2020

Počet dětí: 17

Program tábora:

13. 7. 2020

První den tábora začínal v 08:00 hodin, kdy postupně přijely děti. Po převzetí od rodičů si chvíli hrály, než přijeli všichni. Poté se společně s táborovými vedoucími vydaly na prohlídku Hipocentra, aby věděly, kde co najít a kde jsou jaká zvířátka. Poté, co se pomazlily s koníky, ovečkou a pejsky se rozdělily potřebné úkoly, které děti měly po dobu tábora plnit (starat se o výběhy zvířátek, stáje a samotná zvířátka). Ve 13:00 se šlo na oběd do restaurace, kde si dětičky mohly po obědě zablbnout na přilehlém hřišťátku. Když jsme se vrátili do areálu Hipocentra, měly děti chvíli klidu po obědě a následovala příprava koní a ježdění. Od 17:00 do 18:00 si pro ně poté přijeli rodiče.

14. 7. 2020

Druhý den začínal stejně jako ten první v 08:00. Poté, co se větším dětičkám rozdělily znovu potřebné úkoly, malá dítka si začala čistit poníky a připravovali se na dopolední ježdění. Když si poníky vyčistili, větší se učili jak vodit koně, vedoucí dohlíželi na hladký průběh jízdy menších dětí. Když dojezdili, byl již čas oběda, koníci šli zpět na pastvu a my se vydali na oběd. Po obědě nás přijel navštívit Canisterapie Stránský se svými canisterapeutickými leonbergery a dalšími dvěma pejsky. Povídal dětem o výchově pejsků a také o týraných pejscích. Po přednášce jezdily velké děti.

15. 7. 2020

V 08:00 příjezd. Poté následovalo opět ježdění menších dětiček, které si vyzkoušely vodit ty větší, které jim také za asistence vedoucích pomáhaly koníky nasedlat. Když dojezdily, šli jsme na oběd, po kterém opět následovala pauza na hřišti. Po návratu do Hipocentra dětičky čekala muzikoterapie, kde se snažily více porozumět hudbě a o hudebních nástrojích. Velcí si poté šly pro koně, které jim menší děti pomáhaly čistit, následovalo ježdění. Od 17:00 do 18:00 odjezd.

16. 7. 2020

Po příjezdu následovalo starání se o zvířátka, společně s přípravou poníků pro menší děti. U toho také následoval výklad tzv: proč, co a jak, kdy se názorně ukázalo, jak co patří a proč to tak je. Po ježdění malých dětiček a postarání se o zvířátka se šlo na oběd. Po obědě následoval znovu chvíli klid, poté se hrálo na schovku, do které se kupodivu zapojilo i starší osazenstvo tábora. Hrálo se tak dlouho, že byl čas, aby si větší dětičky šly pro koně, poté si vedoucí vzaly své a šlo se na krokovou vyjížďku okolo louky, aby si děti i koníci užili trošku něco jiného než jen obdélník s pískem. Od 17:00 – 18:00 odjezd.

17. 7. 2020

Pátek byl ten nejvíc nabitý den z celého tábora. Po chvilce starání se o zvířátka se dětičky přesunuly do haly, kde na ně čekala výroba mýdel a barvení dřevěných zvířátek s Monikou Bartošovou. Každé dítko si vyrobilo své barevné a voňavé mýdlo. Poté se šlo na oběd, po kterém ihned následovaly mini závody, při kterých si táborníci otestovali získané znalosti z celého tábora při jednoduchém trailu. Větší dětičky to zvládly i samy, menší šly samozřejmě s vodičem. Po závodech bylo utajované překvapení v podobě pěny, kterou si děti podle křiku a neustálých her a úsměvů hodně užily. Po zakončení tábora si pro ně opět přijeli rodiče.

2019 stanovice 2 2019 stanovice 1
2019 stanovice 4 2019 stanovice 3
OPZ plakátStanovice19

 

0
0
0
s2sdefault