LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR V CENTRU CAOLINUKAOLIŇÁČEK

1. turnus 13. – 17. 7. 2020

Počet dětí: 19

Program tábora:

13. 7. 2020

První den tábora se nesl v duchu seznamování a her. Část dětí sportovala – fotbal, přehazovaná, badminton, basket apod., druhá část si oblíbila deskové a logické hry. Odpoledne byl pro děti připravený program s ukázkou dravců. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací o dravých ptácích, viděly, jak probíhá výcvik, jak který dravec loví apod. Děti byly z ukázek nadšené.

14. 7. 2020

Druhý den byl pro děti připravený program s výletem do okolí spolu se stopovačkou. Děti byly rozděleny do dvou družstev, stopovačka vedla lesem z Nevřeně do Příšova, kde jsme se naobědvali a část odpoledne strávili na dětském hřišti v Příšově. Cesta zpátky do Nevřeně rychle utekla a tak děti stihly ještě pár sportovních aktivit před odchodem domů.

15. 7. 2020

Třetí den byl na programu sportovní klání týmů ve fotbale, přehazované, střelbě na koš, opičí dráha apod. Ve volných chvílích se hrály deskové a logické hry. Také se tvořily papírové květiny a malovalo se. Děti vyrazily do terénu se síťkami nachytat hmyz. Pomocí mikroskopů a lup pak své úlovky zkoumaly.

16. 7. 2020

Na čtvrtý den tábora se děti velice těšily, byla naplánovaná komentovaná prohlídka Nevřeňského POD ZEMÍ. Odpoledne jsme všichni vyrazili do bývalého kaolinového dolu v Nevřeni, kde se děti seznámily s geologickou minulostí regionu, především těžbou kaolinu. Během cesty od Centra k dolu po naučné stezce se dozvěděly i spoustu dalších zajímavých informací ze života POD ZEMÍ. Cestou zpět si pak děti hrály v lese, stavěly domečky pro skřítky nebo hrály na schovávanou.

17. 7. 2020

Během poslední dopolední procházky do lesa si děti opět zahrály stopovačku. Celé dopoledne jsme strávili v lese – poznáváním jehličnatých a listnatých stromů a jejich plodů a hrou na schovávanou.  Odpoledne si děti snažily co nejvíce užít, sportovci hráli fotbal, přehazovanou, vybíjenou a badminton, ostatní děti hrály deskové hry. Při rozloučení každý účastník tábora dostal na památku společnou fotografii Kaoliňáčku a něco dobrého na zub.

2019 nevren1 1 2019 nevren1 2
2020nevren13 2020nevren14

2. turnus 20. – 24. 7. 2020

Počet dětí: 16

Program tábora:

20. 7. 2020

První den tábora byl plný seznamovacích her, sportovních aktivit, tvoření, deskových her a také trochu přírodních věd – chytání a zkoumání hmyzu, pozorování mikroskopy a tak dále. Děti si oblíbily připravené deskové, logické hry a sportovní náčiní – vedl především fotbal a přehazovaná.

21. 7. 2020

Druhý den tábora opět sportování – fotbal a přehazovačka vedly, také skupinka vědátorů pokračovala se svými výzkumy. Místo slibované stopovačky, kterou nám překazil déšť, jsme malovali tou méně šikovnou rukou a uspořádali jsme soutěž v kreslení.

22. 7. 2020

Třetí den tábora dopoledne si děti vyrobily svůj vlastní lapač snů, někdo i více kusů, po rozcvičce soutěžily v týmech v různých sportovních disciplínách a odpoledne  jsme vyrazili na prohlídku bývalého kaolinového dolu v Nevřeni, kde se děti seznámily s geologickou minulostí regionu, především těžbou kaolinu. Během cesty od Centra k dolu po naučné stezce se dozvěděli i spoustu dalších zajímavých informací ze života POD ZEMÍ. Cestou zpět si pak děti hrály v lese, stavěly domečky pro skřítky nebo hrály na schovávanou.

23. 7. 2020

Na čtvrtý den byl pro děti připravený program s ukázkami výcviku psů, poslušnosti a obrany ze ZKO Horní Břízy. Děti se dozvěděly, jak probíhá výcvik, soutěže apod. Všem dětem se ukázky moc líbily, ani se nebály během ukázky spolupracovat jako figuranti. Odměnou jim bylo i následné pomazlení se s pejsky. Odpoledne se soutěžilo v přehazované, skóre bylo vyrovnané. Nesportovci hráli deskové hry nebo si tvořily z papíru.

24. 7. 2020

Poslední den tábora dopoledne děti posbíraly různé vzorky, které pak zkoumaly pomocí mikroskopů. Tvořili jsme zvířátka z papíru, malovali obrázky na téma Co se nám na táboře líbilo. Po obědě vyrazily do lesa na slibovanou stopovačku. Při rozloučení každý účastník tábora dostal na památku společnou fotografii Kaoliňáčku a něco dobrého na zub.

2020nevren21 2019 nevren2 2
2019 nevren2 3 2019 nevren2 4a
LPT 2019 Nevren plakat
 
0
0
0
s2sdefault